Xiaomi’nin amiral katili modeli ışık hızında şarj olacak

Xiaomi‘nin yeni akıllı telefonu, Çin’in Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT) tarafından 24053PY09C model numarası ile sertifikalandırıldı. Bu modelin, henüz resmi bir doğrulama olmamasına rağmen yakında piyasaya sürülecek olan Xiaomi Civi 4 olduğu düşünülüyor.

Aynı cihaz, daha sonra 67W hızlı şarj desteğiyle 3C sertifikasyon platformunda da ortaya çıktı, ancak cihaz hakkında daha fazla detay paylaşılmadı. Benzer bir model numarasına sahip başka bir Xiaomi telefonu ise Hindistan’ın BIS otoritesinde görüldü. Bu durum, Xiaomi Civi 4’ün Hindistan pazarı için yeniden markalanmış bir versiyonunun planlandığını gösteriyor. Önceki modellerde olduğu gibi, Civi 2’nin global pazarda Xiaomi 13 Lite olarak yeniden markalanması gibi, Civi 4’ün de Hindistan için özelleştirilmiş veya yeniden markalanmış bir versiyona sahip olabileceği, belki de Xiaomi 14 Lite olarak adlandırılacağı spekülasyonları var.

Xiaomi’nin amiral katili modeli ışık hızında şarj olacak

Xiaomi Civi 4’ün, Xiaomi’nin 14 serisine benzer şekilde 2.7D mikro kavisli camla kaplı 1.5K düz bir ekranla geleceği iddia ediliyor. Ayrıca, ilk defa bir Xiaomi dışı seride Leica markasıyla işbirliği yapılan kameralara ev sahipliği yapacağı ve bunların 50MP sensörle liderlik edeceği söyleniyor. Cihazın, amiral gemisi akıllı telefonlarda görmeye alışık olduğumuz metal çerçeve ve cam arka yüzey tasarımına sahip olacağı ve 5,000mAh’yi aşan bir pil kapasitesi ile hızlı şarj desteğine, muhtemelen 100W veya hatta 120W’a kadar destek vereceği belirtiliyor.

Xiaomi‘nin Civi 4’ü Qualcomm’un yakında tanıtılacak Snapdragon 8s Gen 3 yonga setiyle piyasaya sürmesi bekleniyor. Qualcomm, yeni SoC’lerini, muhtemelen Snapdragon 8s Gen 3 ve 7+ Gen 3’ü içeren bir etkinlikte 18 Mart’ta tanıtmayı planlıyor. Bu yenilikler ve gelişmeler, Xiaomi’nin yenilikçi yaklaşımını ve sürekli gelişen teknoloji ekosistemine olan katkısını bir kez daha ortaya koyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x