Soner Çetin’den Belediyeevleri sakinlerine müjde

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yeni dönemde Belediyeevleri Mahallesi’nin afet riskli alan dışına çıkarılması için girişimde bulunacaklarını belirterek, mahalle sakinlerinin önünü açacaklarını ve böylece kentsel dönüşüm sorununu ortadan kaldıracaklarını açıkladı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Belediyevleri Mahallesi sakinlerinin kentsel dönüşümün ne olacağı ile ilgili meraklı bir bekleyiş içinde olduğunu belirterek, bu konudaki yeni çözüm önerisini kamuoyu ile paylaştı.

Halkın beklentinin daha büyük bir evde oturmak olduğunu bunun için de bugüne kadar Belediyeevleri Kentsel Dönüşüm Projesine yatırımcı bulamadıklarını anlatan Başkan Soner Çetin, “Yatırımcılarla yıllardır yaptığımız görüşmelerden olumlu sonuç alamadık. Biz de bir karar aldık. Beklentinizin bu doğrultuda olduğunu düşünüyoruz. Biliyorsunuz ki ben 2014 yılında belediye başkanı seçilmeden 2013 yılında Belediyeevleri, Bakanlar Kurulu kararı ile afet riskli alan ilan edilmişti. Seçildikten sonra bu projeyi kucağımda bulmuştum. Bilinen nedenlerle yatırımcı bulamadık ve kentsel dönüşüm projesi gerçekleşmesi” dedi.

Başkan Soner Çetin, sorunun çözümü için Belediyeevleri Mahallesi’ni afet riskli alandan çıkarmak için girişimlerde bulunacaklarını söyledi. Böylece sorunun çözüleceğini kaydeden Başkan Soner Çetin şöyle devam etti:

“Burayı afet riskli alandan çıkaracağız sizler de komşularınızla bir araya gelip parsel bazında, ada bazında müteahhitlerle anlaşmalar yapacak ve kısa zamanda kentsel dönüşüm bitmiş olacak. Sonuçta kendi müteahhidinizi kendiniz bulacaksınız. Bu şekilde sorunu çözmüş olacağız. Biliyorum ki doğalgaz da bağlatamıyorsunuz, hizmetlerden yeterince yararlanamıyorsunuz. Bunların hepsini ortadan kaldıracağız daha güzel yarınlara sizlerle el ele ulaşacağız.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x