Flört uygulamasından yeni özellik: Artık erkekler de başlatabilecek

10 yıldır faaliyette olan flört uygulaması Bumble’da artık iletişimi başlatan tarafın kadın olmasının gerekmediği açıklandı.

Uygulama, kadın kullanıcıların hangi erkek taliplerin sohbet başlatabileceğini onaylamasına olanak tanıyan “başlangıç hamlesi” adı verilen yeni bir özelliği kullanıma sunuyor.

Bu, artık kadınların uygulamada eşleştiğinde ilk hamleyi yapmak zorunda olmadığı anlamına geliyor. 

Yeni özellik aslında yakın zamanda duyurulan daha büyük bir yeniden lansmanın parçası. Yeni atanan CEO Lidiane Jones, uygulamanın yönetimini bu yılın başlarında devraldı ve değişiklikler, gençlerin çevrimiçi randevulardan sıkıldığı bilgisinden hareketle geliyor.

Hamlenin, platformu güncel tutmak ve insanların istediklerini karşılamak amacıyla yapıldığı söyleniyor. İnsanlar yüz yüze bağlantılar kurmaya istekli görünüyor ve bu, çevrimiçi flört oyunu üzerinde bir etki yaratıyor.

GERÇEK İNSAN İLİŞKİLERİ ÖNEM KAZANIYOR

Jones, CNN’e “Gerçek insan bağlantılarına daha fazla ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Çevrimiçi randevulaşmayı kullanan insan sayısının azalacağını tahmin etmiyorum, tam tersi, ancak çıta daha yüksek… Bu yüzden bunu kendimizi misyonumuza odaklamak için harika bir eylem çağrısı olarak alıyoruz.” dedi.

“Başlangıç hamlesi”, kadınların kontrolün kendisinde olduğunu hissetmesini sağlarken uygulamanın değişmesinin yollarından biri olacak. Artık bir hamleye izin verdikten sonra insanlarla sohbete devam etme seçeneğine sahip olacaklar.

Bunun yanı sıra, kullanıcıların gerçekte ne aradıklarını belirtmelerine olanak tanıyan “flört niyetleri” rozetleri gibi birkaç güncelleme daha olacak. Bunlar “hayat arkadaşı”ndan “eğlenceli, gündelik randevulara” kadar değişebilecek.

Uygulama artık kullanıcılardan profillerine daha fazla fotoğraf eklemelerini istiyor. Ayrıca, insanları daha uyumlu partnerlerle buluşturmak için potansiyel eşleşme profillerinin en üstünde ortak ilgi alanlarını vurgulayacak.

Flört uygulamaları Badoo ve Fruitz’in de sahibi olan Bumble, geçen yıl 1,9 milyon dolar net zarar bildirdi. Hisse fiyatı da Şubat 2021’e kadar uzanan ilk halka arzından bu yana %86 düştü.

Wall Street analistleri, Bumble’ın bu yılın ilk üç ayındaki performansında 12 milyon dolarlık bir kâr paylaşacağını tahmin ediyor. Uygulamayı kullanırken ödeme yapan kullanıcı sayısının da %14 artarak 3,9 milyonun üzerine çıkması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x