CHP’li vekilden saz öpen Özel ve İmamoğlu’na tepki

CHP Mersin Milletvekili Hasan Ufuk Çakır, kendilerine hediye edilen sazı öperek teslim alan CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na isim vermeden yüklendi.

Cemevi’nde konuşan Çakır sonrasında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını iletti. Çakır, ‘Daha bundan 4 ay önce memleketin en kral adamı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını getirdim size. Burası büyük bir ibadethane. Bu güzel kuruluşu işine geldiği zaman kullanacaksın, işine geldiği zaman kullanmayacaksın. Yok öyle yağma. Biz arkadan hançerleyenleri unutmadık.’ dedi.

CHP’Lİ MAMAK ADAYINA CEMEVİ TEPKİSİ

CHP Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüzşahin de Ankara’daki Alevi köylerinin derneklerine yaptığı köylerine yaptığı ziyarette cami ve cemevlerine kümes ve tilki benzetmesi bulunmuş, sonrasında o sözleri düzeltmeye çalışmıştı.

O açıklamaları yaptığı dernek üyeleri CHP adayına tepki gösterdi;

Bu söylem benim şahsımı haseten üzmüştür. Siyasetçiler ağzından çıkanı kulağı duymalı. Yani lafın nereye varacağını çok iyi bilmeli. Siyasilerimiz de bizi milli ve manevi değerlerimize saygılı olarak konuşmuş olmalarını beklerdim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x