Bayram izdihamı

Güneşli havanın etkili olduğu İstanbul’da Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde vatandaşlar dışarı çıkmayı tercih etti. İstanbul’daki metro, metrobüs, otobüs, Marmaray ve deniz taşıtlarının ücretsiz olması, toplu ulaşım araçlarında kalabalık oluşturdu. 

Bazı metrobüs, İETT ve tramvay aktarma istasyonlarının da bulunduğu noktalarda yoğunluk gözlendi. 

Turnike bölgesinden metrobüse, metro veya otobüs duraklarına ulaşmaya çalışanlar kalabalığın da etkisiyle zor anlar yaşadı. 

Şirinevler Metrobüs Durağı’nda kalabalık oluştu. Yenikapı’da oluşan yoğunluk nedeniyle de yolcular metro ve Marmaray’a binmekte güçlük çekti. 

Çok sayıda yolcunun Haramidere Metrobüs Durağı’nda beklediği görülürken, kalabalık nedeniyle yolcuların bir kısmının metrobüse binemediği, sıradaki aracı beklediği gözlendi. 

Eminönü, Sirkeci ve Gülhane tramvay duraklarında da yolcu yoğunluğu yaşandı. 

Havanın güzel olmasını fırsat bilenlerin bayram gezisi için deniz kenarlarını tercih etmesi, Zeytinburnu, Bakırköy ve Kadıköy sahilinde yoğunluğa sebep oldu. 

Tatilini Adalar’da geçirmek isteyenler de Kadıköy İskelesi’ne gelerek, vapura binmek için uzun kuyruk oluşturdu. 

Kadıköy Adalar İskelesi’nde yolcu kapasitesi dolduğu için kapılar kapatıldı. Seferler yapıldıkça, sıra bekleyen yolcuların iskeleye alınmaya devam ettiği görüldü. Yine Eminönü’ndeki vapur iskelelerinde de yoğun kalabalık oluşurken, vapura binmeye çalışan yolcular arasında yer yer gerginlikler yaşandı. 

Kadıköy-Eminönü, Kadıköy-Beşiktaş, Kadıköy-Üsküdar-Ortaköy iskelelerinde de yoğunluk yaşandı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x